Porady pożyczkowe

Odstąpienie od umowy pożyczki. Jak legalnie zrezygnować z kredytowania?

Odstąpienie od umowy pożyczki. Jak legalnie zrezygnować z kredytowania?

Jak odstąpić od pożyczki, gdy okazała się ona niepotrzebna? Wystarczy że dostarczymy pożyczkodawcy odstąpienie od umowy pożyczki. Co powinno znajdować się w pisemnej rezygnacji z pożyczki? Ile mamy czasu na odstąpienie od umowy?


Pożyczka na wkład własny jest możliwa w instytucji pozabankowej.

Pożyczka bez konta bankowego – czy jest możliwa?

Jak weryfikowana jest tożsamość klientów ubiegających się o pożyczkę bez własnego konta bankowego? Istnieje kilka sposobów sprawdzania klientów w takich przypadkach, np. weryfikacja na poczcie za pomocą czeku GIRO. Kto może sięgnąć po pożyczkę bez konta?


Pożyczka na wkład własny jest możliwa w instytucji pozabankowej.

Pożyczka na wkład własny – jak zdobyć pieniądze na mieszkanie?

Wkład własny przy kredycie hipotecznym to jedno z wymagań polskich banków. Skąd wziąć pieniądze na ten cel i ile wkładu własnego potrzeba w 2019 roku? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.


Sprawdź czym są pożyczki na PESEL.

Pożyczka na PESEL. Sprawdź szczegóły

Pożyczki na sam PESEL – uważaj na nie. Piszemy dlaczego nie warto wierzyć w takiej oferty. Szukasz informacji o samym numerze PESEL i nowym dowodzie osobistym? Te kwestie również wyjaśniamy.


Sprawdź jak wziąć pożyczkę na spłatę ZUS.

Pożyczka na spłatę ZUS i US, czyli jak spłacić zaległości w ZUS

Zaległości w ZUS czy US niosą za sobą poważne konsekwencje. Możemy mieć problem z uzyskaniem kredytu czy pożyczki na własną działalność. Jak sprawdzić czy mamy zadłużenie wobec ZUS?


Aneks do umowy pożyczki to dokument umożliwiający dokonanie zmian.

Czym jest aneks do umowy pożyczki?

Niewłaściwie sformułowany aneks do umowy zazwyczaj nie jest ważny. Przepisy Kodeksu cywilnego określają sytuację, w której błędnie sporządzony aneks może być wiarygodny. Kiedy dopuszczalna jest taka opcja?