Pożyczka bez konta bankowego – czy jest możliwa?

Pożyczka bez własnego konta bankowego to produkt kierowany do osób, które albo nie mają własnego rachunku płatniczego, albo (z różnych powodów) nie chcą używać go w celu zaciągnięcia zobowiązania. Aby otrzymać taką pożyczkę, należy spełnić kilka podstawowych warunków narzuconych przez pożyczkodawcę. Sprawdź, kto może sięgnąć po pożyczkę bez konta i w jaki sposób następuje weryfikacja tożsamości klientów w takich przypadkach.

Skąd pożyczka bez własnego konta bankowego?

Niespodziewane wydatki mogą spotkać każdego. Jeśli w naszym budżecie brakuje dodatkowej gotówki, warto sięgnąć np. po pożyczki online. Ich wzięcie wymaga minimum formalności, a przede wszystkim nie zmuszają klienta do wychodzenia do domu. To bardzo popularna forma pożyczania. Jednak osoby, które nie posiadają rachunku ROR, również mogą ubiegać się o dodatkowe pieniądze. Gdzie możemy wziąć pożyczkę bez własnego konta bankowego?

Znajdziemy ją w sieci. Takie zobowiązanie to produkt oferowany przez firmy pozabankowe, działające na zupełnie innych zasadach niż banki. Bank nie udzieli nam pożyczki bez konta. Posiadanie rachunku jest po prostu jednym z warunków ubiegania się o kredyt. Na szczęście pożyczkodawcy oferujące swoje usługi na rynku finansów pozabankowych umożliwiają inne formy weryfikacji tożsamości. Dzięki temu każdy może sięgnąć po pożyczkę bez przelewu grosza.

Weryfikacja tożsamości przy pożyczce bez konta – jak przebiega?

Wnioskując o pożyczkę bez konta, należy wybrać sposób weryfikacji tożsamości. Jedną z dostępnych możliwości jest sprawdzenie danych za pomocą telefonu. Pożyczkodawca zadzwoni na podany przez nas w aplikacji numer i zapyta o dane podane w zgłoszeniu. W ten sposób upewni się, że wniosek został złożony przez właściwą osobę.

Jeśli sięgamy po pożyczkę bez weryfikacji telefonicznej, swoje dane potwierdzimy np. za pomocą kuriera. Dostarczy on umowę oraz pozostałe dokumenty potrzebne do wzięcia pożyczki bez konta bankowego pod wskazany we wniosku adres. Podczas wizyty porówna również dane zawarte w dokumentach z informacjami z dowodu osobistego.

W ofercie pożyczkodawców możemy znaleźć również pożyczkę na czek GIRO. Wybierając ten sposób weryfikacji tożsamości, nasze dane zostaną sprawdzone przez pracownika poczty. Z pożyczki na poczcie korzystają najczęściej osoby starsze. Warto jednak podkreslić, że na pożyczki bez konta decydują się także klienci, którzy posiadają własny rachunek płatniczy. Czasem jednak bywa tak, że np. mają wspólne konto bankowe z małżonkiem i nie chcą, aby druga osoba dowiedziała się o zaciągniętej pożyczce.

Jak wziąć pożyczkę bez konta bankowego?

Ubieganie się o pożyczkę bez konta bankowego jest bardzo proste. Wystarczy, że spełnimy kilka podstawowych warunków narzuconych przez pożyczkodawcę, a także wyślemy wniosek. Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać szybką pożyczkę bez przelewu grosza? Wystarczy:

  • mieć ukończone minimum 18 lat (istnieją jednak pożyczkodawcy, którzy nieznacznie podnoszą dolną granicę wieku pożyczkobiorcy);
  • posiadać ważny dowód osobisty z numerem PESEL;
  • posiadać stały adres zamieszkania na terenie kraju oraz polskie obywatelstwo;
  • wykazywać pozytywną zdolność kredytową;
  • posiadać telefon komórkowy (posłuży on do kontaktu lub weryfikacji tożsamości.

Jak złożyć wniosek o pożyczkę bez konta bankowego? Można to zrobić przez internet lub bezpośrednio w oddziale wybranej firmy – jeśli oferuje ona możliwość osobistego wnioskowania w swoich oddziałach. W takich przypadkach wystarczy zabrać swój dowód osobisty i udać się do wybranej firmy, a resztę załatwi za nas konsultant. Niektórzy pożyczkodawcy oferują także pożyczkę na telefon – wtedy cały proces składania wniosku odbywa się… podczas rozmowy telefonicznej. Wnioskowanie o pożyczkę przez internet bez konta także jest bardzo proste.

Pierwszym krokiem jest wskazanie interesujących nas parametrów pożyczki. Wybieramy zatem wysokość zobowiązania oraz okres kredytowania. Następnie wypełniamy wniosek danymi z dowodu osobistego. Po przesłaniu swojego zgłoszenia zostaniemy poproszeni o potwierdzenie wskazanych informacji. Sposób weryfikacji będzie zależał od polityki firmy, w której bierzemy pożyczkę bez konta.

Wady i zalety pożyczki bez konta – czy opłaca się ją brać?

Pożyczki, które można wziąć nie posiadając konta bankowego zapewniają dyskrecję, a także zapobiegają wykluczeniu z grona pożyczkobiorców osób, które konta po prostu nie mają. Nic dziwnego, że mimo ogromnej popularności pożyczek online, ten produkt wciąż jest dostępny na rynku. Nie jest tak często wybierany, jak całkowicie nowoczesne pożyczki, ale wciąż panuje na niego popyt.

Do plusów pożyczki bez weryfikacji za pomocą konta zaliczamy:

  • brak obowiązku posiadania rachunku bankowego;
  • brak oczekiwania na dostarczenie przelewu potwierdzającego tożsamość do pożyczkodawcy;
  • kilka różnych opcji weryfikacji tożsamości;
  • niskie wymagania wobec pożyczkobiorcy.

A jakie są wady posiada pożyczka bez konta bankowego? Decydując się na nią nie możemy skorzystać z opcji szybkiej weryfikacji tożsamości np. za pomocą usługi Kontomatik. Działa ona wyłącznie w połączeniu z naszym rachunkiem. Jeśli jednak nie potrzebujemy pieniędzy natychmiast, warto sięgnąć po pożyczkę bez konta i dosłownie otrzymać pożyczkę do ręki.