Pożyczka – przez internet czy w placówce?

Zima to okres zwiększonej ilości wydatków, dlatego duża część Polaków sięga w tym czasie po dodatkowe źródło finansowania. Wybór produktu finansowego, z którego zamierzamy skorzystać, zmusza nas do podjęcia wielu ważnych decyzji – np. takiej, gdzie zamierzamy złożyć wniosek o zobowiązanie.

Ograniczone formalności ważnym atutem

Nagłe wydatki wymagają odpowiedniego podejścia, dlatego przed podjęciem decyzji warto najpierw rozważyć wszelkie dostępne możliwości. Istotnym czynnikiem, który może przesądzić o wybraniu konkretnego źródła finansowania, jest ilość wymaganych formalności. Do placówki zazwyczaj trzeba dostarczyć dodatkowe dokumenty, jednak w razie jakichkolwiek wątpliwości możemy liczyć na profesjonalną poradę pracownika. Natomiast wniosek składany przez internet zajmuje zdecydowanie mniej czasu, będąc przy tym również przejrzystym i intuicyjnym. Jego wypełnienie nie powinno być problematyczne. Wynika z tego, że ubieganie się o pożyczkę online to procedura równie łatwa i przyjemna, co wizyta w oddziale.

Przykład: Odbierz swoją pożyczkę na poczcie!

Jeśli zależy nam na czasie…

Dojazd do placówki i rozmowa z konsultantem wymagają sporo czasu, który ciężko wygospodarować w codziennym zabieganiu. Pożyczka online jest ceniona przede wszystkim ze względu na łatwy dostęp – możliwość wypełnienia wniosku o każdej porze i w każdym miejscu. Cała procedura wraz z otrzymaniem pieniędzy na konto niekiedy trwa mniej niż 15 minut, zatem pożyczka ratalna online to doskonałe rozwiązanie dla osób, które potrzebują natychmiastowego zastrzyku gotówki i nie lubią spędzać całego popołudnia w kolejce interesantów.

Szybsze porównywanie ofert

Internet daje nieograniczone możliwości. Dzięki niemu możemy z łatwością porównać kilka ofert pożyczek jednocześnie i to bez wychodzenia z domu. Możemy zrobić to samodzielnie, odwiedzając strony internetowe różnych pożyczkodawców, ale warto także korzystać z pomocy specjalnie przygotowanych do tego celu narzędzi. Najlepszą pomocą w wyborze pozabankowej pożyczki okaże się porównywarka pożyczkowa, która w kilka sekund potrafi prześwietlić oferty kilkudziesięciu pożyczkodawców. Jak to działa? Wystarczy, że wprowadzimy parametry zobowiązania, jakie nas interesuje, czyli kwotę oraz okres spłaty, a porównywarka wyselekcjonuje firmy, które mogą zaoferować nam właśnie taką pożyczkę. Warto porównywać oferty pożyczek gotówkowych i należy na to poświęcić trochę czasu, aby upewnić się, że ta, którą wybierzemy jest najlepsza i najkorzystniejsza.