Kredyty

ubezpieczenie kredytu nie jest obowiązkowe

Czy ubezpieczenie kredytu jest obowiązkowe?

Ubezpieczenie kredytu to forma zabezpieczenia naszych bliskich przed naszą niewypłacalnością. Czy ubezpieczenie kredytu jest obowiązkowe? Nie jest, jednak niektóre banki mogą wymagać udzielenia na nie zgody. Pamiętajmy, że możliwa jest rezygnacja z ubezpieczenia kredytu. Jak tego dokonać?


Kredyt odnawialny

Co to jest kredyt odnawialny?

Kredyt odnawialny to możliwość dowolnego korzystania z przyznanej nam puli pieniędzy. Możemy go spłacać zasilając swoje konto. Gotówką z kredytu odnawialnego możemy dysponować za pomocą kraty, robiąc przelew online czy wypłacając pieniądze z bankomatu.


Biuro Informacji Kredytowej - czym jest?

Co to jest BIK i jak zbudować historię kredytową?

Jeśli wnioskujesz o pożyczkę, musisz pamiętać o BIK. To baza, która odnotowuje twoje zarówno spłacone, jak i niespłacone zobowiązania. Czy można wymazać informacje z BIK i dlaczego rejestr ten jest tak ważny?


Czy pożyczkę można zwrócić przed terminem

Wcześniejsza spłata kredytu – czy możemy oddać pożyczkę przed czasem?

Interesuje cię wcześniejsza spłata pożyczki? Pamiętaj, że zawsze masz taką możliwość. Warto jedynie sprawdzić, czy nie będzie się to wiązało z dodatkowymi kosztami.


Oprocentowanie pomaga obliczyć podstawowe odsetki kredytu.

Jak oprocentowanie nominalne wpływa na całkowity koszt kredytu?

Oprocentowanie nominalne kredytu, czy pożyczki było do niedawna chętnie wykorzystywanym wskaźnikiem, który miał przyciągać pożyczkobiorców. Jednak tylko w niewielkim stopniu odzwierciedla ono rzeczywisty koszt kredytu. Co jeszcze wpływa na ostateczną wysokość oprocentowania?


Czym jest i od czego zależy zdolność kredytowa?

Zdolność kredytowa – co to jest?

Zdolność kredytowa to wskaźnik ryzyka, jakie wiąże się z udzieleniem Ci zobowiązania zarówno przez bank, jak i firmę pożyczkową.