Blog z poradami pożyczkowymi

Wizyta komornika jest jednym ze skutków niespłacania pożyczki

Egzekucja komornicza – jak się przed nią uchronić?

Przed wzięciem pożyczki warto dokładnie zaplanować domowy budżet. Jeżeli bowiem nie spłacimy zobowiązania na czas, będziemy się musieli liczyć nawet z interwencją komornika.


Studenci coraz częściej decydują się na szybkie pożyczki i studenckie kredyty.

Pożyczki studenckie – wszystko, co należy wiedzieć

Koszty życia w Polsce rosną z roku na rok – mimo, iż obecnie mamy rynek pracownika, wielu studentów wciąż nie jest w stanie znaleźć stałej pracy. Wielu z nich nie stać na samodzielne utrzymanie, z tego względu często decydują się na pożyczki online lub tzw. kredyty studenckie.


Zanim weźmiesz pożyczkę, zadbaj o oswoją ocenę punktową BIK

Jak scoring BIK wpływa na przyznanie pożyczki online?

Ocena punktowa BIK jest istotnym elementem podczas weryfikacji danego pożyczkobiorcy. W ten sposób firmy pożyczkowe sprawdzają, czy dana osoba nie jest ryzykownym klientem. W jakim stopniu ocena punktowa może wpłynąć na decyzję przyznania pożyczki?


Konsekwencje braku spłaty pożyczki mogą być dotkliwe

Nie spłaciłeś pożyczki? Poznaj konsekwencje

Niespłacona pożyczka może nieść ze sobą dotkliwe konsekwencje. Warto postarać się uregulować należność na czas, by uniknąć nieprzyjemności, jakie zafundować nam może wierzyciel.


Myślisz o pożyczce? Pamiętaj o prowizji i oprocentowaniu!

Prowizja i oprocentowanie − pamiętaj o nich, gdy bierzesz pożyczkę pozabankową

Prowizja i oprocentowanie pożyczki często traktowane są jak kwestie drugoplanowe. Jednak pominięcie ich może skutkować zaskoczeniem, gdy rata okazuje się być większa niż zakładaliśmy.


Zanim podpiszesz umowę pożyczki sprawdź, jakie informacje powinna zawierać.

Co powinna zawierać umowa pożyczki?

Coraz częściej decydujemy się na pożyczkę ratalną w sektorze pozabankowym. Towarzyszy temu konieczność zawarcia umowy z usługodawcą. Niestety nie wszyscy wiedzą, co powinien zawierać taki dokument. Na szczęście potrzebne informacje odnajdziemy w internecie.