Blog z poradami pożyczkowymi

Oprocentowanie pomaga obliczyć podstawowe odsetki kredytu.

Jak oprocentowanie nominalne wpływa na całkowity koszt kredytu?

Oprocentowanie nominalne kredytu, czy pożyczki było do niedawna chętnie wykorzystywanym wskaźnikiem, który miał przyciągać pożyczkobiorców. Jednak tylko w niewielkim stopniu odzwierciedla ono rzeczywisty koszt kredytu. Co jeszcze wpływa na ostateczną wysokość oprocentowania?


Dbałość o wiedzę finansową ma ogromne znaczenie.

Edukacja finansowa na niskim poziomie przeszkodą w pożyczaniu

Polacy nie mogą poszczycić się wysokim poziomem edukacji finansowej. Według portalu Kapitalni.org, dla którego przeprowadzono “Egzamin z wiedzy finansowej”, dwa tematy pozostawiają najwięcej do życzenia. Są to zadłużenia oraz oszczędzanie. Powinniśmy zadbać o swoją wiedzę, aby nie mieć problemów z odnalezieniem się w tym świecie niełatwych zagadnień.


Pożyczki prywatne i społecznościowe to ciekawa alternatywa dla kredytów bankowych.

Pożyczki prywatne i społecznościowe a standardowe pożyczki ratalne

W ostatnich latach, pożyczki prywatne zdobyły dużą popularność niemalże na całym świecie. Indywidualni pożyczkodawcy zwykle kuszą klientów korzystnymi ofertami. Czy taki rodzaj zobowiązania jest jednak bezpieczny?


Pożyczkę z poręczycielem mogą zaciągnąć nawet dłużnicy.

Pożyczka z żyrantem – czy to się opłaca?

Wielu pożyczkodawców decyduje się na zaciągnięcie pozabankowej pożyczki z poręczycielem. W pierwszej kolejności warto jednak sprawdzić, czy jest to korzystne oraz bezpieczne rozwiązanie.


Obecnie istnieje wiele sposobów na sprawdzenie klienta bez konieczności wykonywania przelewu weryfikacyjnego.

Pożyczki bez przelewania grosza – sposoby weryfikacji danych klienta

Jedną z najpopularniejszych metod sprawdzenia danych wnioskodawcy jest tzw. przelew weryfikacyjny. Obecnie jednak, istnieje kilka innych sposobów na zaciągnięcie pożyczki bez przelewania grosza na konto pożyczkodawcy.


Dzięki nowej ustawie zwiększą się karty za niesłuszny wpis do rejestru

Rejestr dłużników BIG – jakie zmiany przewiduje nowa ustawa o BIG?

Wpisanie do rejestru dłużników wiąże się z wieloma nieprzyjemnymi konsekwencjami. Czy wiesz, jak szybko możesz trafić do KRD lub innego spisu dłużników? W listopadzie zmieniają się zasady funkcjonowania rejestrów. Bądź na nie gotowy.