Pożyczka na spłatę ZUS i US, czyli jak spłacić zaległości w ZUS

Bank wymaga od swoich klientów pozytywnej zdolności kredytowej. Co jeśli mamy zadłużenie wobec ZUS i US, a potrzebujemy pieniędzy na rozwój działalności? Możemy sięgnąć po atrakcyjną pożyczkę online. Oferowana jest ona na korzystnych warunkach. Pożyczkodawca nie sprawdzi naszych płatności w ZUS czy US. Może jednak wymagać dodatkowego zabezpieczenia transakcji. Jak możemy sprawdzić zaległości w ZUS?

Pożyczka na spłatę ZUS i US przez internet

Zaległości w ZUS wiążą się m.in. z otrzymaniem upomnień czy naliczeniem odsetek. Pamiętajmy, że od 2018 roku wszelkie wpłaty do ZUS w pierwszej kolejności pokrywają powstałe na naszym koncie zaległości. Dopiero po regulacji długu w urzędzie otrzymamy należący się nam np. zasiłek.

Co jeśli nie mamy pieniędzy na spłacenie zadłużenia wobec ZUS? Możemy sięgnąć po atrakcyjną pożyczkę online. Dostępna jest ona dla osób pełnoletnich, które otrzymują stałe wynagrodzenie. Pożyczkodawcy oferują zwykle pożyczki bez zaświadczeń. Oznacza to, że nasz dochód nie musi być potwierdzony dokumentem od pracodawcy.

Klient może przeznaczyć otrzymane pieniądze na dowolny cel. Do takich zalicza się spłata długu w ZUS. Należy jednak pamiętać, że pożyczkodawcy mogą sprawdzić naszą zdolność kredytową. Jeśli będzie ona negatywna, nie dostaniemy pożyczki.

Ważne: na rynku finansowym dostępne są specjalne pożyczki na ZUS lub pożyczki dla firm. Te pierwsze służą spłacie zadłużenia we wspomnianej instytucji. Z kolei pieniądze oferowane przedsiębiorcom mogą pokryć dowolny wydatek związany z działalnością gospodarczą.

Mikropożyczka dla przedsiębiorców – pieniądze na zaległości w ZUS?

Jeśli z jakiś przyczyn nie otrzymamy pożyczki ratalnej, możemy rozważyć ubieganie się o mikropożyczkę. To oferta skierowana do małych i średnich firm. Pieniądze w ramach świadczenia przyznawane są na dowolny cel związany z działalnością. Co ważne, pożyczkodawca nie sprawdza naszej sytuacji finansowej w ZUS czy US. Pieniądze z tego rodzaju pożyczki możemy więc przeznaczyć na regulację długu.

Pamiętajmy, że mikropożyczka dostępna jest nawet dla osób ze złą zdolnością kredytową. Pożyczkodawca nie zweryfikuje nas w bazie BIK. Będzie jednak wymagał zabezpieczenia majątkowego lub poręczenia wypłacalności przez osobę trzecią.

Czy bank da nam kredyt na spłatę ZUS i US?

Nie tylko firmy pozabankowe wspierają przedsiębiorców. Banki również oferują możliwość uzyskania kredytu z atrakcyjnym oprocentowaniem. Niestety warunkiem ubiegania się o kredyt bankowy jest nienaganna historia kredytowa w BIK. Co więcej, nasza firma musi istnieć na rynku od minimum 6 miesięcy. Dodatkowo ważne jest to, aby nie posiadać zaległości w ZUS czy US.

Ci, którzy zadłużyli się we wspomnianych urzędach, mogą liczyć jedynie na kredyt dla osób zadłużonych. Ten oferowany jest przez firmy pozabankowe.

Jak sprawdzić zadłużenie w ZUS?

ZUS czy US nie informują swoich klientów o zadłużeniu. Aby mieć pewność, że nie mamy zaległości wobec urzędu, warto kontrolować historię swoich płatności. Pamiętamy, że nie każdy dług zostanie odnotowany na naszym rachunku. Jeśli zalegamy z kwotą do 6,90 zł, płatność zostanie nam umorzona. Wyższą kwotę ZUS odnotuje na naszym koncie jako zadłużenie.

Aby dowiedzieć się czy nasza firma zalega z opłatami, warto pobrać raport BIK. Mogą go wygenerować zarówno osoby fizyczne, jak i przedsiębiorcy. Dokument zawiera historię płatności naszej spółki. Jednorazowy raport kosztuje 39 zł. Cena rocznego pakietu wynosi 99 zł. Ten warto wybrać, gdy planujemy niedługo wziąć kredyt czy pożyczkę i chcemy sprawdzić swoje finansowe możliwości.

Dług z ZUS – co nam grozi? Poznaj konsekwencje

Zadłużenie w ZUS i US niesie za sobą poważne konsekwencje. Jakie? Przede wszystkim stracimy szansę na ubieganie się o kredyt czy pożyczkę. Dane zawarte w Krajowym Rejestrze Długów będą świadczyły o naszej niewypłacalności. Nasza ocena punktowa BIK gwałtownie spadnie. Będziemy musieli znaleźć inny sposób finansowania wydatków związanych z naszą działalnością. Pamiętajmy, że pożyczki prywatne czy społecznościowe są znacznie droższe niż pożyczka online.

Przedsiębiorcy muszą również wiedzieć, że skutkiem długu wobec ZUS jest ustanowienie wpisu do hipoteki w księdze wieczystej nieruchomości zadłużonego. Zaległości w ZUS pozbawią nas udziału w targach czy wystawach poświęconych branży, w której się specjalizujemy. Najpoważniejszą konsekwencją jest jednak egzekucja komornicza. Jeśli będziemy bagatelizować monity i nie płacić na czas, komornik może przejąć nasz majątek w celu jego licytacji. Z uzyskanych pieniędzy spłaci nasz dług.

Jak spłacić zaległości w ZUS i US?

Zadłużenie wobec ZUS niesie za sobą poważne konsekwencje. Istnieje jednak szansa, aby się go pozbyć. Co najlepiej zrobić w przypadku zaległości w ZUS i US? Warto skontaktować się z pracownikiem urzędu. Pomoże on nam wskazać najlepsze dla nas rozwiązanie. Wśród dostępnych dla nas możliwości znajdują się:

  • odroczenie terminu spłaty składek – zmiana daty płatności nastąpi po pozytywnym rozpatrzeniu naszego podania. W przeciwnym razie będziemy musieli zapłacić składki wraz z powstałymi na koncie odsetkami;
  • rozłożenie długu na raty – oznacza zawieszenie toczącego się postępowania egzekucyjnego. Dłużnik otrzymuje nowy terminarz płatności;
  • umorzenie składek wobec ZUS – całkowite zawieszenie płatności wobec urzędu. Następuje, jeśli dłużnik udokumentuje trudną sytuację finansową.

Zaległości w ZUS i US mogą sprawić, że nasz scoring BIK spadnie. Nie dostaniemy więc kredytu czy pożyczki na wydatki związane z naszą firmą. Pamiętajmy więc o terminowej regulacji płatności. Ważne jest również to, aby szybko reagować, gdy pojawią się problemy finansowe.