Gotówka do ręki, czyli jeden ze sposobów otrzymania pieniędzy z pożyczki

Pożyczanie pieniędzy jest bardzo proste. Równie proste jest ich otrzymanie. Do wyboru mamy trzy opcje:  tradycyjny przelew bankowy, szybki przelew za pomocą BlueCash oraz wypłatę środków za pomocą czeku GIRO. Czym się charakteryzują i dlaczego nie każdy może sobie pozwolić na otrzymanie gotówki do ręki?

Jak przygotować się do zawarcia umowy pożyczkowej?

Gdy brakuje nam pieniędzy, a nie mamy do kogo udać się po pożyczkę, sięgamy po oferty firm pozabankowych. Dobrze wyglądający asortyment zachęca do podpisania umowy. Jak się do tej czynności przygotować?

Najważniejsze, abyśmy sprawdzili swojego pożyczkodawcę pod kątem wiarygodności. Pomogą nam w tym wszelkie informacje na jego temat, zawarte na stronie internetowej. Warto również sugerować się opiniami klientów tych przedsiębiorstw. To oni dzielą sią doświadczeniami i nierzadko przedstawiają swoją sytuację pożyczkową w liczbach. Wspominają o właściwej analizie budżetu domowego, która polega na zestawieniu przychodów i wydatków.

Aby wybrać pasującego do naszych finansowych możliwości pożyczkodawcę, warto skorzystać z internetowej porównywarki ofert. Znajdziemy w niej informacje o oprocentowaniu czy wysokości rat, które będziemy musieli spłacić nawiązując współpracę z daną firmą. Wiedza ta pozwoli stwierdzić, czy będziemy w stanie spłacić zadłużenie. Po wybraniu swojego wierzyciela należy dokładnie przeczytać umowę, a przede wszystkim wybrać sposób otrzymania gotówki. Nie każdy przecież posiada konto bankowe.

Sposoby wypłacenia pieniędzy z pożyczki przez internet

Firmy pozabankowe bardzo rzetelnie podchodzą do swoich klientów. Udoskonalają swoje oferty oraz tworzą udogodnienia niosące korzyści dla obu stron. Jednym z nich jest wybór wypłaty środków pieniężnych. Np. gotówkę z pożyczki online od Ratka.pl  możemy otrzymać na trzy sposoby:

  • przelewem tradycyjnym – jest to najczęściej wybierana opcja. Wypłata środków realizowana jest za pomocą systemu ELIXIR. Pieniądze trafiają na nasze konto już następnego dnia roboczego. Warto pamiętać, że podanie numeru konta bankowego służy też weryfikacji naszej osoby;
  • przelewem za pomocą BlueCash – należność przekazana zostaje nam jeszcze tego samego dnia (nawet 3 godziny po złożeniu wniosku). To opcja dla tych, którzy mają nóż na gardle. Szybkość transakcji gwarantuje nam współpraca firmy Blue Media z licznymi bankami, opierającymi swoją zależność na przelewach wewnętrznych. Podpisanie umowy jest równoznaczne z przekazaniem wierzytelności od Blue Media, co będzie nas kosztowało 3zł;
  • za pomocą czeku GIRO – to opcja dla tych, którzy nie posiadają konta bankowego lub nie chcą, aby firma pożyczkowa miała wgląd w ich płatności. Nie da się ukryć, że na te rozwiązanie decydują się zazwyczaj osoby starsze, które nie są zaprzyjaźnione z technologią. Czek dołączany jest do umowy pożyczkowej. Należy go zrealizować w Banku Pocztowym w ciągu 7 dni od jego otrzymania. Za usługę należy zapłacić 13zł.

Jak wygląda spłata pożyczki ratalnej zaciągniętej online?

Zaciągając zobowiązanie musimy pamiętać, że pożyczone pieniądze prędzej czy później będą musiały wrócić do pożyczkodawcy. Raty naszego zobowiązania będą ściśle wytyczone w specjalnym harmonogramie. Kierowanie się nim i comiesięczne uiszczanie należności pozwoli zachować regularność w spłacie długu.

Dbając o zobowiązanie nie doprowadzimy do piętrzących się rat. To pozwoli w przyszłości zaciągnąć pożyczkę, mając aktualne zobowiązanie. Firmy pożyczkowe chętnie udzielają wsparcia w takiej sytuacji, jeśli tylko widzą, że klient na bieżąco oddaje pieniądze.

Dlaczego nie warto zwlekać z płatnościami wynikającymi z pożyczki?

Pożyczka pozabankowa rozwiązuje wiele problemów finansowych, dając tym samym dużo radości. Bywa niestety tak, że mimo naszych założeń, nie mamy z czego jej spłacić lub celowo zwlekamy z jej spłatą. Dlaczego nie warto tego robić?

Chociażby dlatego, że wiąże się to z przykrymi konsekwencjami. Decydując się na odroczenie terminu spłaty pożyczki decydujemy się jednocześnie na dodatkowe opłaty. Powstają one w związku z dłuższym okresem kredytowania. Jeśli już teraz mamy problem ze spłatą długu, nie komplikujmy sobie sprawy bardziej.

Ucieczka od spłaty pożyczki spowoduje, że dostaniemy wezwanie do zapłaty długu. Nakładające się na siebie raty, które będziemy chcieli wyregulować kolejnymi pożyczkami wplączą nas w spiralę zadłużenia. Prócz odsetek za zwłokę grozi nam jeszcze wizyta windykatora, a w najgorszym wypadku komornika.