Czym są programy lojalnościowe?

Częste branie pożyczek jest nie tylko sposobem na podreperowanie budżetu. Chociaż w ten sposób dbamy o płynność finansową, to możemy czerpać również inne korzyści, na przykład biorąc udział w programach lojalnościowych. Czym się charakteryzują i co można dzięki nim zyskać? Odpowiedzą nasi eksperci.

Programy lojalnościowe tylko dla stałych klientów

Programy lojalnościowe są przygotowane dla stałych klientów firm pożyczkowych. To specjalne pakiety korzyści, pozwalające zyskać na wyborze konkretnej oferty. Na początku kierujemy się wskazaniami rankingów, aby podpisać najbardziej opłacalną dla nas umowę. Wiemy, że porównywanie ofert pożyczkowych jest dla nas korzystne. Potem zaś pożytek przynosi dalsze korzystanie z usług wybranego pożyczkodawcy, a nie szukanie kolejnego. Wystarczy tylko zorientować się, kiedy możemy złożyć wniosek o następną pożyczkę. Najczęściej jest to możliwe wraz ze spłatą wcześniejszego zobowiązania. Niewielu pożyczkodawców pozwala na staranie się o kolejną pomoc finansową, jeśli jeszcze nie uregulowaliśmy wcześniejszych płatności. Co istotne, programy lojalnościowe nie blokują korzystania z dodatkowych możliwości, takich jak przedłużenie terminu spłaty. Jakie warunki wobec tego stawiają firmy?

Jak zostać stałym klientem?

Jeśli chcesz zostać stałym klientem, musisz sumiennie wywiązywać się z ustaleń zawartych w umowie z pożyczkodawcą. Biorąc pożyczkę ratalną, zobowiązujesz się do terminowego uiszczania rat. Czy wszyscy trzymają się zasad określonych w umowie? Nie, przez co tracą szansę na czerpanie dodatkowych zysków. Aby do tego nie dopuścić, nie możesz przekraczać terminów. Nie tylko zostaniesz wykluczony z programów lojalnościowych, ale też zostaną ci narzucone dodatkowe odsetki. Co więcej, możesz nawet zostać wciągnięty na listę dłużników do jednego z funkcjonujących rejestrów. Należy zatem o czasie regulować płatności, stając się dla firmy wiarygodnym klientem. Z każdą kolejną umową, a więc przy stałej współpracy, będziemy mogli czerpać z korzyści, jakie gwarantuje dana firma pożyczkowa.

Korzystanie z usług jednej firmy się opłaca

Bycie lojalnym popłaca – także w relacjach z firmami pożyczkowymi. Co istotne, bonusy finansowe, np. wyższe kwoty zobowiązań, to nie jedyne udogodnienie, jakim mogą cieszyć się stali klienci. Dodatkowo często przygotowane są dla nich platformy edukacyjne, dzięki którym nauczą się rozsądnego zarządzania swoim budżetem. To jednak nie koniec. Można również liczyć na ciekawe konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Wygrana jest w zasięgu ręki, zatem dlaczego nie spróbować? Stała współpraca z jednym, najlepszym dla nas pożyczkodawcą, jest bardzo opłacalna. Dlatego jeśli tylko masz odpowiednią zdolność kredytową, weź pożyczkę. Dopasuj wysokość rat do możliwości swojego budżetu i ciesz się wszystkimi atutami oferty wybranej instytucji pozabankowej.