Kiedy mogę ubiegać się o kolejną pożyczkę ratalną?

Popularność pożyczek nie spada. Ludzie chętnie zapożyczają się na mniejsze czy większe kwoty, aby wyjść z problemów finansowych albo pozwolić sobie na zrobienie większych zakupów. Niektórym jedna pożyczka nie wystarcza. Chcą zaciągnąć kolejne zobowiązanie przed spłatą poprzedniego – czy jest to jednak możliwe?

Pożyczka ratalna rozwiązaniem problemów finansowych

Dlaczego warto brać pożyczki ratalne? Przede wszystkim dlatego, że pomagają rozwiązać wszelkie problemy finansowe. Gwarantują większe sumy i możliwość rozłożenia zobowiązania na wygodne dla budżetu, comiesięczne płatności. Proces ich uzyskania jest prosty i szybki, a formalności ograniczone do minimum. To zalety, które wyróżniają pożyczki ratalne na tle innych produktów finansowych, szczególnie kredytów bankowych.

Masz pożyczkę? Sprawdź, kiedy możesz ubiegać się o kolejną

W przypadku pożyczek krótkoterminowych większość pożyczkodawców wymaga od klienta spłaty poprzedniego zobowiązania przed podpisaniem kolejnej umowy. Jeśli zaś chodzi o pożyczki na raty, tutaj jest nieco inaczej. Wielokrotnie pożyczkodawcy pozwalają starać się o kolejne wsparcie finansowe, pod warunkiem spłaty co najmniej połowy rat bieżącego zobowiązania. Te warunki jednak lepiej jest sprawdzić, pamiętaj o tym przed wypełnieniem wniosku o pożyczkę. Może się bowiem okazać, że konieczne jest uregulowanie całej płatności, a wtedy będziemy musieli szukać innej formy wsparcia swojego budżetu.

Wybierz wiarygodnego pożyczkodawcę

Chcąc cieszyć się pożyczką na raty, trzeba wybrać wiarygodnego pożyczkodawcę. Tylko wtedy nie zawiedzie nas wysokość opłat albo warunki, których się nie spodziewaliśmy. Firma pożyczkowa, której możemy zaufać, posiada numer KRS, znajduje się w Rejestrze Firm Pożyczkowych, można znaleźć ją w ogólnodostępnych rankingach i posiada stosowne certyfikaty, takie jak Certyfikat Odpowiedzialnego Pożyczkodawcy. Ponadto przedstawia jasno warunki swoich ofert, nie ukrywa kosztów i stara się dopasowywać propozycje pożyczkowe do potrzeb swoich klientów. Taka firma pożyczkowa na pewno spełni nasze oczekiwania.

Na co zwracać uwagę, biorąc pożyczki ratalne? Poświęćmy trochę czasu na dokładne zapoznanie się z ofertą konkretnej firmy. W ten sposób zyskamy pewność, że wybraliśmy dobrze. Warto jest także rozsądnie dopasować wysokość rat, aby zobowiązanie nie było dla nas zbyt dużym obciążeniem.