Pożyczka na wakacje. Jak zaplanować wczasy na raty?

Udając się na wakacje, warto je wcześniej dobrze zaplanować. Jeśli nie mamy pieniędzy na wyjazd, możemy skorzystać z limitu odnawialnego lub karty kredytowej. Rozwiązaniem będzie także pożyczka na wakacje, oferowana przez firmy pożyczkowe. Jakie warunki należy spełnić, aby ją otrzymać?

Jak zaplanować wakacje?

Wakacje to czas radości. Może nas jednak przyprawić o troski, jeśli odpowiednio wcześnie nie pomyślimy o ich organizacji. Przed wyjazdem należy pomyśleć o:

  • potrzebnych dokumentach;
  • szczepieniach;
  • sposobie dotarcia na miejsce docelowe;
  • zakwaterowaniu;
  • atrakcjach, które chcemy zobaczyć
  • wymaganych opłatach za przejazd wybranymi drogami.

Warto wszystkie te elementy uwzględnić w kosztach naszych wakacji. Pozwoli to sprawdzić, czy urlopowe plany nie obciążą naszego domowego budżetu. Jeśli mamy możliwość, kupmy bilety lotnicze czy kolejowe odpowiednio wcześnie, a nocleg zarezerwujmy online.

Sprawdźmy, w jakie dni wybrane przez nas atrakcje są dostępne za darmo i tak ustalmy plan wakacji, aby skorzystać z oferowanych nam udogodnień. Sprawdźmy też obowiązujące ceny w Grecji czy innym państwie, do którego zamierzamy się udać.

Winiety na przejazd zagranicznymi autostradami także możemy kupić online. Dzięki temu zaoszczędzimy czas na szukanie sklepu czy stacji benzynowej je oferującej. Pamiętajmy także o wymianie waluty na odpowiednią do tej, którą mieszkańcy danego kraju posługują się na co dzień. Choć płatności kartą są dostępne niemalże wszędzie, wciąż możemy trafić na miejsce, gdzie nasza karta nie będzie honorowana lub przewalutowanie sporo nas wyniesie.

O tym, jak zaplanować wakacje, co zgromadzić lub kupić przed wyjazdem, że należy obliczyć koszt naszego wyjazdu, zobaczyć, czy nie obciąży on naszego budżetu. Możemy spisać wydatki na kartce, poczytać w internecie, ile co kosztuje, itp. Bilety, noclegi zaklepać wcześniej, bo taniej, itp.

Kredyt na wakacje – na jakich warunkach?

Według badań prowadzonych przez Biuro Informacji Kredytowej, wśród najczęstszych celów pożyczek pojawiają się zakupy RTV i AGD oraz wczasy. Komu przysługuje kredyt na wakacje i na jakich warunkach możemy go dostać?

O pożyczkę na wakacje może ubiegać się każda osoba spełniająca wiek podany w wymaganiach pożyczkowych przez firmę pożyczkową. Często wystarczy jednak, aby osoba wnioskująca o dodatkowe pieniądze miała 18 lat. Prócz tego należy posiadać pozytywną zdolność kredytową oraz aktywny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. To na niego zostanie nam przelana pożyczona gotówka.

Pamiętajmy, że dla pożyczkodawcy ważne jest także źródło dochodu, który otrzymujemy. Może on pochodzić z umowy o pracę, ale także umów cywilnoprawnych, na które najczęściej zatrudniani są studenci. Dzięki temu także oni mogą ubiegać się o pożyczkę. W firmach pożyczkowych kredyt zdobyć mogą również emeryci i renciści. Świadczenie, które otrzymują, jest wystarczające, aby spłacić z niego pożyczkę w terminie.

Odnawialna linia pożyczkowa – sposób na brak pieniędzy w trakcie urlopu

Duża część osób planująca wakacje nie posiada odpowiednio dużego budżetu do ich realizacji. Osoby te są jednak świadome rozwiązań, jakie w takiej sytuacji oferuje rynek finansowy. Jedną z opcji, która może uratować nasz urlop jest skorzystanie z odnawialnej linii pożyczkowej. To możliwość ciągłego korzystania z przyznanego nam limitu pieniędzy w określonym czasie. Zaletą tego rozwiązania jest to, że w każdej chwili możemy sfinansować nasz cel, ponieważ przyznany limit znajduje się na naszej karcie płatniczej. Nie warto jednak przesadzać z ilością płatności, ponieważ warunkiem odnowienia się limitu jest wpływ nowych środków na nasze konto.

Karta kredytowa także sprawdzi się podczas realizacji naszych planów urlopowych. Znajdujące się na karcie kredytowej pieniądze pozwolą nam zapłacić na nocleg, jedzenie czy bilety na komunikację miejską.

Czy pożyczka na wakacje jest dobrym rozwiązaniem?

Jeśli chcemy udać się na wakacje, a nie mamy wystarczającej ilości gotówki i możliwości pożyczenia jej od bliskich, możemy skorzystać z oferty instytucji pożyczkowych. Biorąc np. pożyczkę na raty możemy sfinansować swoje wakacje, a po powrocie z nich zacząć spłacać jej raty.

Warto pomyśleć o skorzystaniu ze specjalnych ofert letnich czy programów lojalnościowych, dzięki którym wysokość naszej pożyczki się zmniejszy. Wczasy na raty pozwolą odciążyć nasz budżet, a także sprawią, że bliscy nie dowiedzą się o naszych kłopotach finansowych.

Jeśli nie mamy środków na wyjazd, pożyczka będzie dobrym rozwiązaniem. Możemy pożyczyć od bliskich. Jeśli nie chcemy, aby wiedzieli o wyjeździe, lepiej pożyczyć w firmie pożyczkowej. Pożyczka na wakacje wzięta online jest całkowicie bezpieczna. Można skorzystać ze specjalnych promocji na okres letni, licznych programów lojalnościowych.