Spis treści:
Pożyczka na oświadczenie – na czym polega
Rynek finansowy umożliwia nam sięgnięcie po różnego rodzaju pożyczki. Wśród nich warto wyróżnić te, które charakteryzują się minimum formalności. Dzięki takim rozwiązaniom jesteśmy w stanie zaoszczędzić mnóstwo czasu, dodatkowo ustrzec się przed stertą dokumentów do podpisania. Warto zaznaczyć, że jednym z korzystnych rozwiązań oferowanych przez pożyczkodawców, jest pożyczka na oświadczenie. Na czym ona polega?
Pożyczka na oświadczenie to produkt, podczas wnioskowania o który nie musimy przedstawiać zaświadczeń o zarobkach. Nie musimy więc prosić naszych pracodawców, aby wystawili nam dokument potwierdzający nasz dochód. Pożyczka na oświadczenie sprawdzi się np. wtedy, gdy pracujemy bez umowy o pracę i posiadamy kilka mniejszych źródeł dochodu. Warto jednak pamiętać, że na oświadczenie łatwiej jest dostać chwilówkę, niż długoterminową pożyczkę ratalną.
Aplikując o kredyt na oświadczenie wysokość otrzymywanego dochodu we wniosku musimy podać samodzielnie. Nie warto zawyżać kwoty otrzymywanego zarobku. W każdej chwili może zostać on sprawdzony przez pożyczkodawcę.
Kredyt na oświadczenie o dochodach – jak pożyczkodawcy je weryfikują?
Weryfikacja informacji podanych przez osobę wnioskującą wbrew pozorom jest bardzo prosta. Pożyczkodawcy mają dwa sposoby sprawdzenia prawdomówności swoich klientów. Pierwszym z nich jest wykonanie telefonu do pracodawcy wnioskującego. Jeśli klient pracuje na umowę o pracę lub umowę zlecenie, był on zobowiązany wskazać dokładne miejsce zatrudnienia. Firma pożyczkowa ma więc ułatwione zadanie.
Drugim rozwiązaniem jest analiza historii i zdolności kredytowej wnioskującego. Pożyczkodawca może to zrobić wykorzystując aplikację Instantor. Ta, działając w czasie rzeczywistym, natychmiast dostarcza najważniejszych informacji o otrzymywanych dochodach, a także wszelkich płatnościach konsumenta. Weryfikacja za pomocą aplikacji często jest jednym z warunków rozpatrzenia wniosku o pożyczkę. Warto pamiętać, że klient firmy pożyczkowej musi wyrazić zgodę na oba sposoby kontroli. Zwykle robi to automatycznie akceptując regulamin firmy i wnioskując o pożyczkę.
Czy pożyczka na oświadczenie wymaga analizy bazy dłużników?
Pożyczka na oświadczenie to przede wszystkim wygoda. Dopełnienie formalności zajmie nam kilkanaście minut, dzięki czemu pieniądze na koncie możemy mieć jeszcze tego samego dnia bez wychodzenia z domu. Co więcej, dzięki samodzielnemu wskazaniu wysokości naszego dochodu, nie musimy tłumaczyć się szefowi, w jakim celu potrzebujemy kredyt.
Musimy mieć jednak na uwadze, że pożyczkodawca będzie chciał zapoznać się z naszą zdolnością kredytową. W tym celu posłuży się analizą rejestrów dłużników. Warunkiem otrzymania pożyczki jest możliwość całkowitej jej spłaty. Nie zostanie nam przyznana pożyczka, jeśli nie będzie nas na nią stać. W żadnym wypadku nie może ona wplątać nas w spiralę zadłużenia, co więcej, spowodować kłopoty bliskim czy firmie, która bierze za nas pełną odpowiedzialność.
Jak wziąć pożyczkę na oświadczenie?
Aby sięgnąć po pożyczkę na oświadczenie, wystarczy, że wejdziemy na stronę pożyczkodawcy, który świadczy takie usługi i wypełnimy wniosek. Odpowiedniego pożyczkodawcę możemy znaleźć w porównywarce pożyczek. Wniosek należy wypełnić poprawnymi danymi pochodzącymi z naszego dowodu osobistego. Należy pamiętać, że informacje te również zostaną zweryfikowane na późniejszym etapie analizy wniosku.
Wysłanie wniosku zajmie dosłownie sekundę. Jedyne, co musimy później zrobić, to oczekiwać na decyzję. Ta zostanie nam dostarczona bez względu na to, czy będzie pozytywna, czy negatywna. Jeśli pożyczkodawca poinformuje nas o przyznaniu pożyczki, gotówka na koncie pojawi się jeszcze tego samego dnia.