Dochód – jest konieczny do podjęcia pożyczki pozabankowej?

Pożyczki pozabankowe cieszą się rosnącą popularnością głównie dlatego, że w codziennym zabieganiu nie mamy czasu wypełniać skomplikowanych wymogów bankowych, koniecznych do otrzymania dodatkowego finansowania. Mikropożyczki charakteryzuje ograniczona ilość formalności – czy tyczy się to również zatrudnienia?

Dochód wymagany w banku

Dochód w udokumentowanej formie jest wymogiem koniecznym do otrzymania zastrzyku gotówki w banku. Chociaż te coraz częściej akceptują umowy o dzieło oraz umowy zlecenia to często wymagają zarazem przedstawienia zaświadczenia o zarobkach, które otrzymać można wyłącznie u pracodawcy. Taka procedura znacząco wydłuża czas ubiegania się o dodatkową gotówkę.

Pożyczki pozabankowe dużo mniej restrykcyjne

Jednak instytucje pozabankowe działają zgodnie z mniej restrykcyjnymi wymaganiami – najczęściej do wzięcia pożyczki online wystarczy wyłącznie dowód osobisty. Między innymi tym różnią się pożyczki od kredytów. Każda firma udzielająca pożyczek chcę się jednak zabezpieczyć przed ewentualnymi problemami w spłacie, dlatego możemy się spodziewać również pytania o nasze zarobki. Jeśli wnioskujemy o większą kwotę to zostaniemy prawdopodobnie poproszeni o oświadczenie o naszych zarobkach (po prostu samodzielne podanie we wniosku wysokości naszych zarobków) bądź wyciąg z konta.

Musimy mieć świadomość, że instytucja finansowa po otrzymaniu wniosku bada naszą zdolność kredytową (informację o tym, czy zarabiamy wystarczająco, aby spłacić pożyczkę terminowo). Jeśli istnieje prawdopodobieństwo, iż klient będzie miał problem ze spłatą, firmy pożyczkowe przeważnie proponują nieco niższą kwotę do pożyczenia. Taka praktyka zmniejsza ryzyko popadnięcia w spiralę zadłużenia i oszczędza klientowi prawdopodobnych problemów finansowych.

Wypełnij wniosek i zobacz warunki pożyczki online od ratka.pl