Spis treści:
Pożyczka na remont w instytucji pozabankowej
Remont to czas ekscytacji, ale i notorycznych wydatków. Nawet gdybyśmy mieli zgromadzony na niego odpowiedni budżet czy skorzystali z poduszki finansowej, aby go opłacić, może nam zabraknąć pieniędzy. Z pomocą przyjdą instytucje pożyczkowe, które oferują nie tylko pożyczkę na remont mieszkania czy domu, ale także atrakcyjne pożyczki na wakacje.
Pamiętajmy, że w ramach pożyczki online możemy wnioskować nawet o kilkanaście tysięcy złotych. To odpowiednia kwota, aby odrestaurować nasze meble czy wybić delikatny łuk w ścianie nośnej i go ozdobić. Wnioskowanie o pożyczkę na remont odbywa się zupełnie online, przez co oszczędzamy czas. Gdy tylko otrzymamy pieniądze, od razu możemy wziąć się za pracę.
Pożyczkodawca często udziela pożyczek bez umowy o pracę. Jest to więc świetne rozwiązanie dla tych, którzy są zatrudnieni w kilku miejscach jednocześnie i trudno jest im wykazać rzeczywisty zarobek. Sięgając po produkty firm pożyczkowych powinniśmy wiedzieć, jakie warunki stawia nam pożyczkodawca. Jednym z nich jest odpowiedni wiek. Może się on wahać od 18 do 27 lat. Warto więc dobrze sprawdzić te informacje, abyśmy nie byli zdziwieni, gdy nasz wniosek o pożyczkę zostanie odrzucony. Pożyczkodawcy zależy też na tym, abyśmy posiadali polskie obywatelstwo i stały adres zamieszkania na terenie kraju, aby w razie potrzeby można było się z nami skontaktować.
Kredyt na remont domu – najlepiej w banku?
Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Jeśli wyremontujemy dwa pokoje, chcemy zmienić coś w dwóch kolejnych. Jeśli od początku naszego planu wiemy, że mamy dużo rzeczy do zmiany, sięgnijmy od razu po kredyt na remont domu oferowany przez bank. W tej instytucji także możemy liczyć na atrakcyjną ofertę, jednak będziemy musieli dopełnić nieco więcej formalności. Pamiętajmy jednak, że bank pożyczy nam dużo więcej niż firma pożyczkowa.
Nie zapominajmy, że banki prócz tradycyjnych kredytów gotówkowych udzielają także kredytów hipotecznych. Są one przeznaczone na zakup domu czy mieszkania. Jeśli więc marzy ci się nie tylko zagospodarowana przez ciebie przestrzeń, ale własne cztere kąty, które można dowolnie remontować, skorzystaj z oferty banku.
Kredyt odnawialny i karta kredytowa – sposób ma dodatkowe wydatki?
Osoby, które podjęły się remontu domu czy mieszkania z własnego budżetu, mogą skorzystać z kredytu odnawialnego, który będzie stanowił dla nich awaryjne rozwiązanie w przypadku nagłego braku gotówki. Kredyt odnawialny to stale dostępne środki na rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowym. Możemy z nich dowolnie korzystać w każdej chwili. Pobrana kwota zostaje zwrócona do puli w momencie, kiedy na konto wpłynie nasz dochód. Jeśli spłacimy wpływami zadłużenie, kredyt się odnawia i ponownie możemy z niego korzystać.
Karta kredytowa działa bardzo podobnie. Zgromadzone na niej pieniądze stanowią dodatkową pulę, z której możemy, ale nie musimy korzystać. Opłaty związane z kartą zostają nam zwykle naliczone dopiero wtedy, gdy pierwszy raz jej użyjemy. Karta kredytowa może, ale nie musi łączyć się z naszym głównym kontem. Wszystko zależy od instytucji, w której wyrabiamy kartę. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się podczas modernizacji obiektu. Idealnie zastąpi pożyczkę na remont domu czy mieszkania.
Zdolność kredytowa przed pożyczką na remont – jak ją obliczyć?
Wnioskowanie o pożyczkę pozabankową czy kredyt powinno być poprzedzone sprawdzeniem naszej zdolności kredytowej. Pod tym pojęciem należy rozumieć możliwość wzięcia i spłaty kredytu. Określenie naszej zdolności kredytowej możemy dokonać samemu. Wystarczy, że zestawimy przychody z wydatkami. W ten sposób uzyskamy sumę, która pozostaje nam na bieżące wydatki. Warto jednak od uzyskanego wyniku odjąć część na niespodziewane wydatki czy nieregularne opłaty. Bardzo szybko będziemy wiedzieli, ile miesięcznie możemy przeznaczyć na ratę ewentualnego kredytu na remont domu.
Jeśli nie jesteśmy pewni czy dobrze przeprowadziliśmy analizę naszego budżetu, powinniśmy skorzystać z pomocy specjalistów. Będą nimi pracownicy Biura Informacji Kredytowej. To właśnie ze strony internetowej tej instytucji mamy możliwość wygenerowania raportu BIK. Wskaże on wszystkie pożyczki czy kredyty należące do nas. Pamiętajmy, że raport BIK zawiera informacje zarówno o aktualnych kredytach, jak i tych spłaconych. Zestawienie naszych zadłużeń jest idealną dokumentacją dla pożyczkodawcy w momencie rozpatrywania naszego wniosku. Jeśli chcemy więc uzyskać pożyczkę na remont mieszkania czy domu, powinniśmy dużo wcześniej zadbać o kondycję naszego budżetu.