Pożyczka bez BIK – gdzie się o nią ubiegać?

Firmy udzielające pożyczek online często reklamują się hasłem, że udzielają zobowiązań „bez BIK”. Większości Polaków to tajemnicze pojęcie kojarzy się mgliście ze zdolnością kredytową. Czy wiemy jednak co tak naprawdę ono oznacza?

Co to jest BIK?

Pożyczka bez BIK to zobowiązanie udzielone bez sprawdzania naszych danych w Biurze Informacji Kredytowej (w skrócie BIK). BIK to instytucja, która zapisuje wszelkie informacje z zakresu naszej historii kredytowej – wszystkie zaciągane kredyty, pożyczki, a nawet kupno sprzętu elektronicznego na raty. Jeśli kiedykolwiek spóźniliśmy się więc z uregulowaniem zobowiązania kredytowego lub ze spłatą raty to właśnie w BIK-u będą widnieć wpisy na ten temat.
Do rejestru równie często trafia się za niezapłacony rachunek za gaz czy energię elektryczną – takie potknięcia mogą zdarzyć się każdemu, jednak niosą ze sobą przykre konsekwencje. Na przykład dla osoby posiadającej negatywny wpis w BIK, automatyczne odrzucenie wniosku przez bank jest pewne. Co więcej, również klienci, które w momencie wnioskowania posiadają otwarty kredyt np. hipoteczny, mogą spodziewać się odpowiedzi negatywnej. Jak zatem zdobyć dodatkową gotówkę na niespodziewane wydatki?

Pożyczka bez BIK?

Odpowiedzią są firmy udzielające bezpiecznych pożyczek pozabankowych, które nie sprawdzają naszej zdolności kredytowej w systemie BIK. Pożyczka bez BIK to zobowiązanie podejmowane online, idealnie dopasowane dla osób, które w banku spotkały się z odmową. Jeśli zatem z jakiś powodów posiadasz negatywną historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej, a nagle potrzebujesz zastrzyku gotówki to warto rozważyć ofertę pożyczkodawców pozabankowych.

Złóż wniosek o pożyczkę online i sprawdź swoją zdolność kredytową