Ratka Cup 2017 już za nami!

26 sierpnia odbył się turniej piłki nożnej plażowej – Ratka.pl Cup 2017, zorganizowany przez Socios Stomil. Wydarzenie miało miejsce na plaży miejskiej w Olsztynie i był to pierwszy tego typu piłkarski turniej. Tegoroczna edycja okazała się wielkim sukcesem i skupiła większość mieszkańców miasta, którzy z fascynacją przyglądali się rywalizacji piłkarzy na boisku. Organizatorzy już szykują się na kolejną odsłonę!

Młodzi piłkarze na boisku

W sobotę, 26 sierpnia odbyło się długo wyczekiwane wydarzenie, mianowicie Ratka.pl Cup 2017. Turniej piłki plażowej zorganizowany został na plaży miejskiej w Olsztynie. W wydarzeniu wzięło udział 11 drużyn, w tym zespoły damskie i męskie. Turniej odbył się w dwóch kategoriach wiekowych 9-11 lat oraz 8 lat i młodsi. Co więcej, niektórzy uczestnicy z piłką nożną związani są na co dzień grając w młodzieżowych zespołach Stomil Olsztyn.

Wydarzenie przyciągnęło wielu mieszkańców miasta i nie tylko, którzy z zaciekawieniem oglądali rywalizację młodych piłkarzy na boisku. Podczas meczu panowały zasady fair play, a każdy zawodnik mógł liczyć na pomoc i wsparcie całej drużyny. Zwycięzcy turnieju otrzymali atrakcją nagrodę, jakim był voucher do wykorzystania na sprzęt sportowy. Dodatkowo każdy zawodnik mógł liczyć na ciekawy upominek.

Sukces Ratka.pl Cup 2017

Tegoroczny turniej był pierwszym piłkarskim wydarzeniem, który odbył się na plaży miejskiej w Olsztynie. Po bardzo udanej pierwszej edycji organizatorzy zapowiedzieli, że wydarzenie będzie odbywać się cyklicznie. Takie przedsięwzięcia aktywizują lokalną społeczność, która tym samym współtworzy wydarzenia sportowe i kulturalne w swoim mieście.

Sponsorem turnieju została Ratka.pl, która od lat wspiera wydarzenia Stomil Olsztyn Socios. Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym Ratka.pl, Radio Eska, Gazeta Olsztyńska oraz TVP3 Olsztyn, a turniej poprowadzony został przez Andrzeja Brzozowskiego z Radia Eska.