Bieg bez medalu zebrał 10 tys. zł dla Darii i Oliwii

Pobiegli w Biegu bez medalu

Bieg bez medalu odbył się 2 kwietnia we wrocławskim Parku Wschodnim. Choć zgłoszonych było 150 uczestników to zgromadzony w sobotni poranek tłum zaskoczył nawet organizatorów biegu – pojawiły się aż 194 osoby chętne do pomocy Darii i Oliwii Nowak! Szybko dodrukowano dodatkowe numery startowe i każdy z chętnych mógł bez przeszkód wziąć udział w biegu na dystansie 3, 6 lub 9 kilometrów. Łączna odległość, którą pokonali uczestnicy to dystans aż 1284 kilometrów.

Bieg bez medalu dla Darii i Oliwii

Bieg bez medalu został zorganizowany, aby wspomóc trzyletnie dziewczynki – Darię i Oliwię Nowak. Chorują one na miopatię nitkowatą, czyli nieuleczalną genetyczną chorobę, która objawia się głównie niskim napięciem mięśniowym. Przez chorobę dziewczynki nigdy nie będą w stanie samodzielnie przełykać, siedzieć, a nawet oddychać – pod względem psychicznym rozwijają się jednak całkowicie normalnie. Do codziennego funkcjonowania nieuleczalnie chorych dziewczynek konieczny jest zakup dwóch specjalistycznych wózków inwalidzkich, które kosztują około 16 tys. zł. Część kwoty została zebrana dzięki uczestnikom Biegu bez medalu, którego opłata startowa przeznaczona była właśnie na ten cel.

Wsparcie finansowe partnera biegu

Bieg bez medalu zdołał zgromadzić łącznie 10 tys. zł. Tak wielki sukces nie byłby możliwy bez wsparcia sponsorów – kluczową rolę w sukcesie odegrała bowiem spółka Money Beat, wydawca marki ratka.pl. Informowaliśmy już o zobligowaniu się do wpłaty złotówki na konto Fundacji Potrafię Pomóc za każdy przebiegnięty kilometr przez uczestników Biegu bez medalu – w ten sposób Darię i Oliwię Nowak wsparło aż 1284 zł, ponieważ biegacze pokonali łączną trasę 1284 km. Wydawca marki ratka.pl jest również fundatorem tabletu, który w ramach nagrody został rozlosowany wśród wszystkich uczestników biegu.