Czy 500+ wlicza się do dochodu?

Pożyczka na 500+ to jedna z ofert rynku finansowego. Czy 500+ jest dochodem akceptowanym przez instytucje pozabankowe? Tak. To stały dochód, na który dostaniemy pożyczkę. A który bank da kredyt na 500+? Niestety żaden. Banki wymagają pełnej zdolności kredytowej i stałego dochodu potwierdzonego przez pracodawcę. Jak wyliczyć dochód do 500+ i gdzie złożyć dokumenty ubiegając się o świadczenie?

Czy 500+ jest dochodem?

500+ to program oferowany przez państwo, którego celem jest pomoc biednym rodzinom posiadającym dzieci. 500+, które nazywane jest zamiennie zasiłkiem 500+ stanowi pomoc pieniężną w wysokości 500 zł przypadających na jedno dziecko. Są to pieniądze, za pomocą których rodzice mają zapewnić swoim pociechom lepszy byt.

Czy 500+ jest dochodem, który możemy podać w dokumentach ubiegając się np. o szybką pożyczkę na raty? Tak. Zasiłek ten uznawany jest jako dochód, ponieważ regularnie wpływa na konto bankowe rodziców czy opiekunów. Pamiętajmy, że im więcej dzieci posiadamy, tym mamy większe szanse na uzyskanie dodatkowej gotówki od instytucji pozabankowych. Dzieje się to przez to, że nasza zdolność kredytowa wyliczana jest m.in. na podstawie wysokości otrzymywanego regularnie dochodu.

Jak wyliczyć dochód do 500+?

Dodatkową gotówkę w ramach Programu Rodzina 500 plus mogą otrzymać rodzice i opiekunowie dzieci do 18 roku życia. Podczas wypełniania wniosku o zasiłek 500+ należy wskazać swoje dane oraz otrzymywany przez rodzinę dochód.

Jak wyliczyć dochód do 500+? Nie musimy go liczyć, ponieważ 500+ przysługuje na drugie i kolejne dziecko bez względu na zarobki rodziny. W przypadku złej sytuacji finansowej, gdzie dochód na jedną osobę netto wynosi poniżej 800 zł, zasiłek 500+ przysługuje także na pierwsze i jedyne dziecko.

Ubiegając się więc o pożyczkę na 500+ musimy wziąć pod uwagę dochód, nie musimy jednak niczego samodzielnie wyliczać. Wystarczy, że zsumujemy otrzymywane wynagrodzenia, zasiłki, stypendia czy inne zapomogi, które korzystnie wpływają na naszą sytuację finansową i poświadczają naszą wypłacalność.

500 plus – warunki

Zasiłek 500+ przysługuje rodzicom dzieci bez względu na ich stan cywilny. Jeśli posiadamy dziecko z niepełnosprawnością, rząd w ramach programu przyzna nam więcej pieniędzy. Wsparcie w ramach 500+ otrzymają także opiekunowie zastępczy czy opiekunowie w rodzinnych domach dziecka. Wtedy pieniądze przypadają na każdego podopiecznego.

Wniosek o 500+ możemy złożyć online, ale także osobiście w urzędzie gminy. Możemy to robić każdego roku od lipca poprzedzającego rok szkolny, którego dotyczy zasiłek. 500+ nie jest opodatkowane.

Który bank da kredyt na 500+?

Dochód to obowiązkowy parametr, jaki należy podać wnioskując o pożyczkę pozabankową. Warto również wiedzieć, jak sprawa wnioskowania o dodatkowe pieniądze wygląda w banku. Który bank da kredyt na 500+? Niestety żaden. Bank wymaga od nas wykazania pełnej zdolności kredytowej, czyli nienagannej historii w BIK.

Warto również wiedzieć, że banki udzielają kredytu w oparciu o własne warunki. Oznacza to, że spełniając warunki firm pożyczkowych nie zawsze spełniamy warunki banku. Mogą się one od siebie znacząco różnić. Instytucje bankowe podchodzą bardziej rygorystycznie do udzielania kredytów, dlatego wymagają od swoich klientów większego dochodu niżeli tylko ten pochodzący z zasiłku 500+. Można go jednak uwzględnić we wniosku o kredyt jako dochód dodatkowy, który wzmocni naszą pozycję.

Pożyczka na 500+ – gdzie jej szukać?

Pożyczka na 500+ oferowana jest przez instytucje pozabankowe, które działają zarówno stacjonarnie, jak i online. Zasady wnioskowania o pożyczkę na zasiłek 500+ są bardzo proste. Wystarczy, że na stronie pożyczkodawcy wypełnimy wniosek o dodatkową gotówkę i go wyślemy. Pamiętamy, aby uzupełnić go prawidłowymi danymi, aby proces rozpatrzenia naszego wniosku nie wydłużył się.

Nie tylko osoby otrzymujące zasiłek 500+ mogą ubiegać się o pożyczkę online. Instytucje pozabankowe oferują ją także osobom starszym, które otrzymują emeryturę czy rentę. Pożyczka nie powinna przekraczać naszych finansowych możliwości, dlatego wybrany okres kredytowania czy wysokość pożyczki dobrze jest uzgodnić z pożyczkodawcą.