Gdzie się wybrać na narty zimą 2019? Poznaj najlepsze ośrodki narciarskie w Polsce

Mimo, iż do zimy zostało jeszcze trochę czasu to warto już teraz zastanowić się, gdzie się wybrać na narty zimą 2019. Decyzja z pewnością nie będzie należała do najłatwiejszych, dlatego postanowiliśmy wam pomóc! W poniższym tekście wskazaliśmy najlepsze ośrodki narciarskie w Polsce i za granicą, które oferują świetnie przygotowane trasy, nowoczesną infrastrukturę i mnóstwo atrakcji. Czytając artykuł dowiecie się też jakie obowiązują cenniki karnetów narciarskich. Niech wyjazd na narty w tę zimę będzie wspaniały!

Białka Tatrzańska oferuje najlepszy ośrodek narciarski w Polsce

W Białce Tatrzańskiej znajduje się jeden z najpopularniejszych i najlepszych pod względem nowoczesnej infrastruktury ośrodków narciarskich w Polsce. Czym się wyróżnia? Obecnie w tej podhalańskiej miejscowości działają trzy stacje narciarskie – Kotelnica, Bania i Kaniówka, które są ze sobą połączone wyciągiem orczykowym. Odwiedzający mogą korzystać z aż 23 tras o łącznej długości 16 kilometrów, w skład których wchodzi również 5 specjalnych szlaków przeznaczonych dla narciarzy biegowych. Warto podkreślić, że Białka oferuje trasy zarówno dla osób początkujących, średniozaawansowanych, jak i profesjonalistów.

Warunki narciarskie na stokach w Białce Tatrzańskiej cechują się wysoką jakością. Trasy są zawsze doskonale przygotowane, oświetlone i przede wszystkim odpowiednio naśnieżone. W tej niewielkiej miejscowości na Podhalu narciarze mogą też skorzystać z bezpłatnych parkingów, wypożyczalni sprzętu narciarskiego, sklepów sportowych czy bogatej oferty restauracji i karczm.

Białka tatrzańska cennik – karnet jednodniowy dla osoby dorosłej to 99 zł

Poniżej przedstawiamy cennik karnetu jednodniowego Skipass, który obowiązuje w ośrodku narciarskim Kotelnica Białczańska. W ofercie karnetów są jeszcze skipassy weekendowe, popołudniowe, dwudniowe i sześciodniowe.

 • Dorośli – 99 zł,
 • Dzieci (do 9 lat) – 90 zł,
 • Młodzież (10-15 lat) – 95 zł,
 • Seniorzy – 95 zł.

Sudety Wschodnie – nowoczesny ośrodek narciarski Czarna Góra

Dla każdego miłośnika narciarstwa ośrodek Czarna Góra w Sudetach Wschodnich jest idealnym miejscem do aktywnego wypoczynku. Dlaczego? Można tam znaleźć między innymi: 13 tras zjazdowych, 3 koleje linowe, 6 wyciągów orczykowych i 4 taśmy, które są w stanie zapewnić przepustowość nawet 12 500 osób w ciągu godziny. W tym miejscu warto wspomnieć o tym, że narciarze mogą również liczyć na skorzystanie z sześcioosobowej kolejki z osłonami i podgrzewanymi siedzeniami. Trasy w tym ośrodku narciarskim sprostają wymaganiom nawet najbardziej wymagających osób, ponieważ pod każdym względem są znakomicie przygotowane do szusowania na nartach.

Trzeba wiedzieć, że w Czarnej Górze w Sudetach Wschodnich znajduje się też największa w Polsce sieć tras przeznaczonych do narciarstwa biegowego (wraz ze stroną czeską to prawie 400 kilometrów świetnie utrzymanych szlaków). Ponadto na odwiedzających ten ośrodek czekają również inne atrakcje (np. szeroka oferta gastronomiczno-rozrywkowa).

Czarna Góra cennik – karnet jednodniowy dla dzieci do lat 13 kosztuje 95 zł

W Czarnej Górze w Sudetach Wschodnich również obowiązuje karnet Skipass. Okazuje się, że jego ceny takiego karnetu narciarskiego są porównywalne do tych, które obowiązują w Białce Tatrzańskiej.

 • Dorośli – 105 zł,
 • Dzieci do 13 lat – 95 zł,
 • Seniorzy – 95 zł.

Zieleniec Ski Arena – wyjazd na narty w to miejsce to świetny pomysł!

Zieleniec Ski Arena w Dusznikach Zdrój w Górach Orlickich z roku na rok zyskuje coraz większą popularność wśród Polaków. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ to znakomity ośrodek narciarski, który oferuje odwiedzającym aż 34 trasy zjazdowe o łącznej długości 22 kilometrów, najdłuższa trasa mierzy prawie 3 kilometry. Stoki narciarskie w tej niewielkiej miejscowości są przeznaczone w głównej mierze dla osób początkujących i średniozaawansowanych jednak narciarze z dużym doświadczeniem też znajdą coś dla siebie. Piękne i dobrze utrzymane trasy znajdą tu również narciarze biegowi (łącznie ze stroną czeską to blisko 200 kilometrów szlaków).

W Zieleńcu przewidziano dla narciarzy 29 wyciągów, w tym jeden gondolowy, 4 krzesełkowe, 18 talerzykowych i 2 wyciągi orczykowe. W kwestii warunków narciarskich na stokach, nie można się do niczego przyczepić. Trasy są perfekcyjnie przygotowywane, systematycznie naśnieżane oraz oświetlane sztucznym światłem.

Zieleniec Ski Arena cennik – karnet narciarski dla seniora to koszt 85 zł

Wszyscy, którzy wybiorą się do Zieleńca będą musieli zakupić karnet narciarski. Tylko od nas zależy jaką opcję wybierzemy. Możemy zdecydować się na pakiet weekendowy, popołudniowy, dwudniowy i sześciodniowy. Poniżej przedstawimy ceny karnetu jednodniowego.

 • Dorośli – 105 zł,
 • Dzieci (6-10 lat) – 85 zł,
 • Seniorzy – 85 zł.

Stacja narciarska Jaworzyna Krynicka – trasy dla profesjonalistów

Z pewnością każdy miłośnik narciarstwa posiadający duże umiejętności, powinien koniecznie się wybrać do ośrodka Jaworzyna Krynicka w Krynicy Zdrój. W tym miejscu do dyspozycji jest 8 tras (z czego 5 to trudne i wymagające trasy, jedna bardzo trudna, z której powinni korzystać tylko profesjonaliści, jedna do jazdy slalomem i jedna przeznaczona dla osób początkujących). Oczywiście wszystkie z wymienionych tras posiadają świetne warunki narciarskie i są odpowiednio naśnieżane. Poza tym stoki oświetla sztuczne światło, dzięki temu można jeździć na nartach nawet w godzinach wieczornych.

W tym ośrodku narciarskim odwiedzający również mogą liczyć na 3 koleje krzesełkowe i gondolowe oraz 5 wyciągów (jeden z nich jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla najmłodszych). Warto wspomnieć, że znajduje się tam też znakomita szkółka narciarska zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, trasa szkoleniowa, snowpark czy wypożyczalnia sprzętu.

W Krynicy Zdrój oprócz Jaworzyny znajdują się jeszcze dwa ośrodki narciarskie – Słotwiny z trasami zjazdowymi o łącznej długości 10 kilometrów i 2 wyciągami oraz Henryk, znajdujący się na zboczu Góry Krzyżowej, który oferuje różnorodne trasy.

Jaworzyna Krynicka cennik – wstęp dla dzieci do lat 4 jest bezpłatny

W Jaworzynie Krynickiej najwięcej za karnet jednodniowy zapłacą osoby dorosłe. Ceny karnetów dla dzieci, młodzieży i seniorów są porównywalne do tych, które obowiązują w innych najlepszych ośrodkach narciarskich w Polsce.

 • Dorośli – 110 zł,
 • Dzieci do 15 lat – 87 zł,
 • Dzieci do 4 lat – 0 zł,
 • Seniorzy – 87 zł.

Narty w Szczyrku – poznaj warunki narciarskie w zimowej stolicy Beskidów

Ośrodek narciarski w Szczyrku od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród narciarzy mimo, iż nie rozwija się pod względem nowoczesnej infrastruktury w tak szybkim tempie, jak inne ośrodki w Polsce. W zimowej stolicy Beskidów znajdują się aż trzy stacje narciarskie: Szczyrk COS, Szczyrk Mountain Resort i nowy Beskid Sport Arena.

Pierwszy z nich gwarantuje trasy zjazdowe o łącznej długości 10 kilometrów, 2 koleje krzesełkowe i 2 wyciągi orczykowe. Drugi uległ niedawno pewnej modernizacji: wyprofilowano i poszerzono trasy i zbudowano nowoczesną infrastrukturę. Ostatni ośrodek powstał niedawno, oferuje odwiedzającym 6-osobową kolej linową, 2 wyciągi talerzykowe oraz 4 trasy o różnym poziomie trudności.

Beskid Sport Arena cennik – karnet na jeden dzień dla młodzieży to 79 zł

Trzeba wiedzieć, że cennik karnetów jednodniowych w Beskid Sport Arena w Szczyrku w porównaniu do innych ośrodków narciarskich, jest najniższy. Tylko osoby dorosłe będą musiały zapłacić mniej więcej tyle samo ile w innych ośrodkach.

 • Dorośli – 99 zł,
 • Dzieci do 11 lat- 69 zł,
 • Młodzież do 17 lat – 79 zł,
 • Seniorzy – 69 zł

Koszty karnetów narciarskich niestety są dość drogie i mogą w dość drastyczny sposób naruszyć nasz wyjazdowy budżet i pozbawić większości pieniędzy. Nie można do tego dopuścić! Rozsądnym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie pożyczka online na raty. Dzięki niej nie stracimy wszystkich funduszy na wyjeździe narciarskim i bez stresu skorzystamy z zimowych atrakcji!

Narty za granicą – do jakiego kraju pojechać zimą 2019?

Oczywiście, w Polsce znajdują się znakomite ośrodki narciarskie, które z roku na rok coraz bardziej się rozwijają pod względem nowoczesnej infrastruktury jednak w porównaniu do zagranicznych ośrodków nadal są daleko w tyle. Narty za granicą gwarantują niesamowite trasy zjazdowe osiągające nawet 400 kilometrów długości, świetne warunki do szusowania na nartach i niezapomniane widoki. W jaki region się wybrać? Poniżej przedstawiamy dwie propozycje.

Gdzie na narty w Austrii? Polacy najczęściej wybierają Tyrol

Bez wątpienia najpopularniejszym kierunkiem na narty za granicą jest Austria, gdzie znajduje się mnóstwo fantastycznych ośrodków narciarskich. Najlepszy znajduje się w Hintertux w Tyrolu, w którym na narciarzy czekają zapierające dech w piersiach widoki i ponad 86 kilometrów znakomitych tras narciarskich o różnym poziomie trudności. Oprócz tego odwiedzający mogą skorzytać na miejscu z klimatycznych restauracji z dobrą kuchnią oraz wielu atrakcji i rozrywek. Wszyscy, którzy wybiorą się w ten austriacki region z pewnością nie będą żałować swojej decyzji.

Narty we Włoszech – w jaki region pojechać?

Dużym uznaniem wśród europejczyków cieszy się Dolina Słońca w Val di Sole we Włoszech. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ w tym miejscu znajduje się aż 380 kilometrów tras narciarskich i 140 różnego typu wyciągów. Co ciekawe, w 30 proc. trasy są przeznaczone tylko i wyłącznie dla osób, które posiadają niewielkie umiejętności jazdy na nartach. Pozostałe stoki zostały stworzone z myślą o zaawansowanych i profesjonalnych narciarzach. W Val di Sole można również skorzytać z wielu atrakcji i rozrywek, jak również zjeść pyszne jedzenie w jednej z wielu restauracji.

Garmisch Partenkirchen Zugspitze w Niemczech to znakomity ośrodek narciarski

Ośrodek narciarski w Garmisch Partenkirchen położony jest niedaleko lodowca Zugspitze, co niewątpliwie czyni go wyjątkowym miejscem. Każdy narciarz znajdzie tam coś dla siebie – fantastyczne trasy zjazdowe zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów, snowpark czy szlaki dla narciarzy biegowych. Oprócz tego odwiedzający mogą skorzytać z lodowisk i torów saneczkowych. Ponadto warto się wybrać do pobliskiego aquaparku, w którym można się zrelaksować i przede wszystkim dobrze się bawić.

Wszystkie z wymienionych ofert wyjazdów na narty, zarówno tych polskich, jak i zagranicznych wiążą się niestety z dość dużymi kosztami, na które wiele osób po prostu nie może sobie pozwolić. W tej niekorzystnej sytuacji świetnym rozwiązaniem jest pożyczka na wakacje zimą. Dzięki niej bez problemu zapłacimy za pobyt w wybranej miejscowości z ośrodkami narciarskimi i co najważniejsze – przeżyjemy wspaniałą przygodę!